Home Top Ad

CNBC Türkiye, iş dünyasının nabzını tutacak bir iş ve finans haber kanalı olarak yayın hayatına yeniden başlıyor. CNBC International ile İlb...

CNBC Türkiye, Ekim 2023'te yayın hayatına yeniden başlıyorCNBC Türkiye, iş dünyasının nabzını tutacak bir iş ve finans haber kanalı olarak yayın hayatına yeniden başlıyor. CNBC International ile İlbak Holding arasında yapılan anlaşma ile hayata geçirilen CNBC Türkiye, küresel finans piyasalarında ve iş dünyasında yaşanan gelişmeleri Türkiye perspektifinden aktaracak.


CNBC Türkiye, medya ve pazarlama iletişimi başta olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren İlbak Holding’in girişimiyle kuruldu. Kanalın merkezi İstanbul'da olacak ve günde en az 10 saat canlı yayın içeriğiyle finans, ekonomi ve iş dünyası haberlerine odaklanacak. Kanalın yayın içeriği, Abu Dhabi, Londra, New York ve Singapur dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki CNBC bürolarının uluslararası yayınlarıyla zenginleştirilecek.


CNBC International’ın Başkanı ve Genel Müdürü John Casey, “Global bir marka olarak, iş haberleri, analizleri ve bilgileri yerel bağlamda sunmanın önemini biliyoruz. İlbak Holding ile CNBC Türkiye’yi hayata geçirmekten büyük heyecan duyuyoruz ve CNBC’nin eşsiz ve güçlü içeriğini Türkiye’deki izleyicilerimize sunacağız.” dedi.


İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat İlbak ise “CNBC’yi Türkçe olarak yayın hayatına yeniden döndürmekten dolayı çok mutluyuz. Tarafsız, doğru ve güvenilir bilgi ve haber sunma konusundaki taahhüdümüzle CNBC Türkiye, ülkedeki iş haberleri alanında öncü bir marka olacak. CNBC International ile yaptığımız ortaklıkla aynı zamanda Türkiye ekonomisinin dinamizmini gösterecek ve Türkiye’nin ekonomik gelişimine katkı sağlayacak bir rol üstleneceğimize inanıyorum.” diye konuştu.


Nüfusu 85 milyonu aşan ve büyüyen bir yatırımcı kitlesine sahip olan Türkiye, dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında yer alıyor. CNBC Türkiye, karar verme süreçlerinde daha iyi bilgi akışı sağlayacak ve izleyicilerini sürekli değişen global iş ortamında fırsatları yakalamaları için donatacak. Uydu, kablo, karasal yayın ağları, internet platformları ve geniş bant hizmetleri aracılığıyla erişilebilecek olan CNBC Türkiye’nin yayına başlaması Ekim 2023’te planlanıyor.